Субота, 23.11.2024, 20:20Вітаю Вас Гость | RSS
Броварське літературно-мистецьке об’єднання «КРИНИЦЯ»
Меню сайту
Категорії розділу
Проза [61]
Поезія [296]
Статті [26]
Статистика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Литература Киев
free counters
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог творів


Головна » Твори » Статті

Вузлик на пам'ять
Вузлик на пам'ять

Творці проекту "Видатні українці" дуже просять не плутати їхню ініціативу з телешоу "Великі українці", яке дивилася країна кілька років тому. На цих вечорах вшановують пам'ять тих, чиїм прикладом можна надихнутися.
Започаткували такі зустрічі цього року молоді активісти культурного центру "Етновечірки в Києві" Іван Юрчик та Олексій Захарченко і лідер рок-гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк. Щомісяця згадують видатних іменинників-українців. Про кожну постать - окрема розповідь. Якщо це поет - лунають вірші чи пісні на його поезію. Доповіді ілюструються відеорядом на великому екрані. На вечорах виступають науковці, музиканти, журналісти, студенти-активісти. Згадують загальновизнаних геніїв і повертають забуті імена. Наприклад, для мене було відкриттям, що в січні 1877 року народився Левко Мацієвич - перший український авіатор, громадський і політичний діяч, який трагічно загинув на авіашоу під Санкт-Петербургом.
Якщо не хочете бути пасивним слухачем, а самі маєте бажання цікаво розповісти про видатного іменинника - подавайте заявку на виступ організаторам.
Щомісяця відбувається два вечори. Перший традиційно проводять у приміщенні Спілки письменників України, другий - у музеї Івана Гончара. Те, що заходи відбуваються в таких порівняно невеликих залах, надає їм камерності і позбавляє зайвого офіціозу. Публіка - від школярів-старшокласників до пенсіонерів. Хтось захоплено слухає всі виступи, хтось приходить, щоб дізнатися про якусь одну цікаву особистість.
На березневих вечорах я готувалася бути лише глядачкою. На 2 березня (дещо вибившись із графіка) запланували другу частину лютневих заходів. За кілька днів організатори повідомили мене, що немає доповідача про Софію Русову. Ночами штудіювала книжки, вишукувала цікаві фотографії - зокрема, й зі свого архіву. Адже минулого літа під час поїздки до Чехії я саме відвідала могилу Софії Русової у Празі. Того вечора згадували також єпископа української греко-католицької церкви Йосипа Сліпого, фізика-винахідника Івана Пулюя, політика, письменника Івана Липу...У музчиній частині бандуристка Тетяна Лобода виконала кілька українських народних пісень, записаних на Кубані. Пісні під гітару заспівали Сергій Василюк та броварчанин Віталій Калініченко, лідер гурту "Веремій" (інтерв'ю з ним -  у наступних номерах "Старого центру"). Підготовка до наступних, березневих зустрічей вже розпочалася.
P.S. У Броварському районі народилися прийнамні двоє людей, яких теж варто згадати в такому проекті. Це Микола Галаган - посол Української Народної Республіки (із села Требухів) та поет Грицько Чупринка (з Гоголева). У січні на вшануваннях виступав кобзар Тарас Компаніченко, який з-поміж інших виконав також пісню на слова Чупринки "Розкішний степ, убогі села". Тоді ж я подала організаторам ідею - згадати й цих моїх земляків. Обидва народилися в листопаді. Тому моя пропозиція поки що - "вузлик на пам'ять".

Лідія Стрельченко

"Старий центр", 9 березня 2012 року.

http://oldcenter.info
Категорія: Статті | Додав: lisova (22.03.2012)
Переглядів: 725 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш час
Пошук
Друзі сайту