П`ятниця, 26.04.2024, 08:09Вітаю Вас Гость | RSS
Броварське літературно-мистецьке об’єднання «КРИНИЦЯ»
Меню сайту
Категорії розділу
Проза [61]
Поезія [296]
Статті [26]
Статистика
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Литература Киев
free counters
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог творів


Головна » Твори » Статті

Брати наші менші: за і проти
Євгенія Савченко
Брати наші менші: за і проти

      У місті Бровари дедалі збільшується кількість безпритульних тварин. Іноді їх школа, а інколи вони, навпаки, дратують, збираючись в зграї на смітниках, а потім розносячи хвороби. Але хіба вонни винні? У людини є вибір: мати йому дах над головою, роботу або стати безпритульним і пиячити. А у тварин такого вибору немає. Щеня або кошеня якщо і хочуть мати дім - на них ніхто не звертає уваги. Хіба такого у вас не було, що тварина радісно бежить за вами, чи навпаки, скавучить, але ми проходимо мимо, в найкращому випадку сказавши: хороше цуценя! А тварина з надією дивиться нам услід. Найбільше тварин розуміють діти, бо дитяче сердечко добріше. В одному із дврів по вулиці Київський живе пес, котрого виходили діти. Собаку збила машина і перебила кістки, але завдяки дітям він одужав. Пса дітвора назвала Булькою, мабуть, за повістю Носова "Незнайка та його друзі". Нещодавно мені розповіли, що пес Булька захистив дітей від п'яниці, коли діти гралися на дитячому майданчику.
     Але нажаль не всі тварини добрі і тим більш безпечні для людини. Іноді тварина не винна в своєї агресії, оскільки може бути інфікована сказом. Коли хвороба поширюється, вона є дуже небезпечною. Захворювання веде до ураження нервової системи, збільшеної збудливості, водобоязні, паралічів кінцівок, м'язів дихальної мускулатури і закінчується смертю. На жаль при перших ознаках цієї хвороби  лікування вже не діє. Сказ передається через слину хворої тварини. Якщо вас вкусили (навіть здоровий собака), треба негайно промити рану водою з милом, потім йодом або перекисом водню. Заклеювати рани пластирем не рекомендується. Обов'язково зверніться до лікаря, час має дуже велике значення.
     Розрізняють три типи сказу:
     Буйна форма характеризується тим, що тварина стає в'ялою, не їсть, ховається в темні місця, стає дратівливою, озирається, до чогось прислухається, гавкає, ковтає предмети: ганчірки, газети, навіть камені. Гризе та лиже місце укусу. Потім з'являється найголовніша ознака: тварина не може прковтнути воду через спазми горлової мускулатури.
     Тиха форма зустрічається останніми роками частіше. Тварина стає лагідною, не відходить від хазяїна, лиже йому руки, обличча, але в ії слині є небезперечній вірус.
     Атипічна форма  протікає з характерними ознаками гастриту та інтеріту, кров'яна блювота, пронос, що не дозволяє вчасно розпізнати сказ. Якщо ви прихистили тварину, обов'язково відведіть ії до ветеринара.
  ... Я часто гуляю із своєю донечкою у парку Перемоги. Медик заосвітою, щоразу засмучуюся, коли бачу, як матусі зі своїми маленькими дітьми збирають навколо себе зграї голубів, не замислюючись, скільки вони несуть на своїх крилах хвороб. Діти бігають серед них, деякі навіть при цьому щось їдять. Птахи розлітаються здіймаючи багато пилу. Люди навіть не підозрюють, скільки від птахів інфекції. Вони переносять такі тяжкі хвороби, як орнітоз, алергія, та навіть пневмонію і мененгіт.
     Люди пршу: не збирайте великі зграї птахів навколо себе, бо це небезпечно.

НОВЕ ЖИТТЯ від 22 квітня 2009р
Категорія: Статті | Додав: Евгения (29.09.2009) | Автор: Євгенія Савченко
Переглядів: 685 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш час
Пошук
Друзі сайту